Kimim ben ?

Merhaba,
Sercan ben, Sercan TOĞRUL.
Şimdilik Mersin Üniversitesi Bilgisayar programcılığı mezunuyum
ama umarım lisans/mühendislik eğitimimi tamamlamayı düşünüyorum 30'a basmadan.
Şu aralar yeni olmakla birlikte TÜRKKEP'te Java Yazılım Sorumlusu olarak çalışmaktayım ve boş zamanlarımda kişisel gelişim için yeni teknolojileri kullanarak uygulamalar geliştirmekteyim.
Faydalı olacağını düşündüğüm ve kendimin de kullandığı bir kaç parçayı da buraya koyuyorum.
Aslında bunu uzun süredir yapıyorum ama domain ve site taşırken bi aksaklıktan dolayı bölündü bi ara ama artık düzenli yazıyorum yada yazmaya çalışıyorum.

Ne var burada ?
Bloğumun asıl sebebi kendime not tutmaktı ama azda olsa geri dönüş aldığım konular olduğu için uğraştığım ve sevdiğim konulardaki kritik  yerleri yazıyorum artık.
Genel yapı itibari ile fark etmişsinizdir JAVA ! Bunun yanında ise SQL var. Son iş yerimden sonra yine işim gereği Ubuntu'ya merak saldım ve oldukça eğlenceli geldiği için onuda yazıyorum.

Yani ?
Yanisi şu.
Sabah 7:30'da işe çıkıp 20:30 gibi evde olup, iş yerinde kod yazdığı halde eve gelince farklı bir şey yapmayan ben evde de yazıyorum bir şeyler.
Tamam arada sinema tiyatro oluyor ama genel ahlak olarak yazmayı tercih ediyorum.
Sevdiğim bir kaç yazarın kitaplarını okudum, onlar yine yazarsa oturur yine okurum.
Okul konusunu da biraz açarsak özet olarak şöyle, 1. sınıfta derslere gittim geldim ama 2. sınıfın başında Yazılım sektörüne hızlı bi giriş yaparak Mersin Teknopark'ta bi firmada çalışmaya başladığım için yalnızca sınavlarına girdim. Hedefim ise - sözüm meclisin tam ortasına - ben mühendisim (!) diyen mühendisciklere aslında nasıl mühendis olunur göstermek için yüksek lisans'a kadar tamamlamaktır.
Şimdilik bu bilgiler yeter sanırım.
Eğer varsa merak ettiğiniz bir konu, iletişime geçip sorabilirsiniz çekinmeden...

 

Biraz daha ileriye gelirsek eğer, 16 ay süren İstanbul maceramdan sonra şu aralar Yavru Vatan KKTC'nin Girne bölgesinde yaşıyorum.
Yazılım serüvenim tabi ki devam ediyor, ara ara şu bloğa yazayım ya iyi oluyor TR kaynak diyorum ama her şey kısmet..